Кампания

“За бъдещето…в усмивката на нашите деца”

INTERSYC II | Интерсик II

2023 Oнлайн кампания за повишаване на чувствителността и комуникациите относно Ковид-19 кризата и нейните последици в рамките на проект „Интегрирани териториални синергии за детско здраве и защита II“ (INTERSYC II), финансиран по Програмата за сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A “Гърция-България 2014-2020”.

 

Стартира онлайн кампания за повишаване на чувствителността и комуникациите относно Ковид-19 кризата и нейните последици в рамките на проект „Интегрирани териториални синергии за детско здраве и защита II“ (INTERSYC II), финансиран по Програмата за сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A “Гърция-България 2014-2020”.

Кампанията съдържа информационни материали, целящи да обучат децата как да се ориентират в живота след коронавирус. Кампанията ще разглежда 9 теми около здравето и, качеството на живот, емоционалното благополучие, компенсиране на пропуснатите знания, умения и компетенции по време на пандемията - опит за наваксване и допълване на пропуските по време на обучение от разстояние в електронна среда (ОРЕС), технологичните умения, социалните умения, емпатияta и други теми, които ще изследваме по време на кампанията.

  1. Здраве и хигиена: Основни са важността на редовното миене на ръцете, практикуването на добра хигиена и спазването на здравните указания за предотвратяване на разпространението на болести.

  2. Емоционално благополучие: Насърчаване на осведомеността за психичното здраве и предоставяне на подкрепа на учениците, които се справят с емоционалните последици от пандемията. От голямо значение е откритата комуникация и когато е необходимо да се потърси специализирана помощ.

  3. Компенсиране на пропуснатите знания, умения и компетенции по време на пандемията: Опит за наваксване и допълване на пропуските по време на обучение от разстояние в електронна среда (ОРЕС). След този период и след пандемията следва да се допълнят всички пропуски в обучението, които може да са възникнали по време на дистанционно обучение или прекъсвания, причинени от пандемията. Важно е да се предоставят допълнителна подкрепа и ресурси в помощ на учениците да наваксат пропуснатото съдържание.

  4. Технологични умения: Подобряване уменията за дигитална грамотност и запознаване с технологичните инструменти и платформи, които се използват все повече за обучение. Това включва опит в онлайн комуникацията, сътрудничеството и разрешаването на проблеми.

  5. Устойчивост/резилианс и адаптивност: Тук съществено е как да се адаптират учениците към променящите се обстоятелства, как да развият устойчивост и да се справят с неочаквани предизвикателства. Важно е да се насърчават гъвкавостта, мисленето за растеж и развитие, "изправяне в лицето" на трудностите и промените.

  6. Социални умения и емпатия: Насърчавайте добротата, емпатията и приобщаването. Помогнете на учениците да възстановят социалните връзки, да развият ефективни комуникационни умения и да насърчат подкрепяща среда в класната стая.

  7. Критично мислене и медийна грамотност: Насърчаване на способността учениците да мислят критично, да оценяват информацията и да разграничават надеждни източници от дезинформация или фалшиви новини. От голямо значение са уменията за медийна грамотност, за да има отговорно ориентиране в дигиталния свят.

  8. Информираност и чувствителност към околната среда: Повишаване на осведомеността относно важността на устойчивостта на околната среда и насърчаване на екологични практики. Важно е да се насърчават учениците за опазване, рециклиране и намаляване на техния екологичен отпечатък.

  9. Готовност за в бъдеще: Обсъждане потенциалното въздействие на бъдещи кризи или извънредни ситуации и обуване на учениците относно готовността за извънредни ситуации, включително основни умения за първа помощ, контакти при спешни случаи и планове за евакуация.

    Линкове към социалните мрежи на:

  • Фондация “Център Надя”

  • Το Χαμόγελο του Παιδιού - The Smile of the Child

  • Министерсвто на образованието и науката



ФОНДАЦИЯ „ЦЕНТЪР НАДЯ“ СЪВМЕСТНО С РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - БЛАГОЕВГРАД И

ОБЛАСТЕН СЪВЕТ НА БЧК БЛАГОЕВГРАД ОБЯВЯВА

 АКЦИЯ ЗА ДОБРОВОЛНО КРЪВОДАРЯВАНЕ

НА ДАТА 14.06.2023 г.

  

В рамките на проект „Интегрирани териториални синергии за детско здраве и защита II“ (INTERSYC II), финансиран по Програмата за сътрудничество ИНТЕРРЕГ V-A “Гърция-България 2014-2020”, съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие и национално съфинансирана от участващите държави, съгласно договор №B2.9a.03/5.09.2017 г., Фондация „Център Надя“, съвместно с РУО - Благоевград и Областен съвет на БЧК Благоевград, организира акция за даряване на кръв на дата 14.06.2023 г. – Световен ден на кръводарителя.

Най-любезно каним всички лица навършили 18 годишна възраст, които желаят да дарят кръв, да се явят на дата 14.06.2023 г., петък, в Кръвен център, Благоевград, ул. „Славянка“ № 60 (зад поликлиниката), в часовете от 8,00 до 13,00 ч.

 Уведомяваме ви, че за да дарите доброволно кръв, следва да сте в добро здравословно състояние.  За кръводарителите ще бъде осигурена подкрепителна закуска, както и два свободни дни (денят на кръводаряването и следващият). За повече информация може да се обадите на мобилен телефон: +359 888 626 085 или да пишете на електронна поща: centrenadja@abv.bg

 

Video Block
Double-click here to add a video by URL or embed code. Learn more